CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

OneSpan (d. Vasco) 2FA, tokeny, autoryzacja, OTP (DigiPass)

Vasco - Tokeny EMV CAP

EMV - to standard elektronicznych kart płatniczych bazujący na technologii "smart card" (karty chipowe) opracowany przez Europay International, MasterCard International i Visa International. Celem wdrożenia standardu EMV jest poprawa bezpieczeństwa oraz obniżenie liczby oszustw związanych z transkacjami realizowanymi przy pomocy kart płatniczych. Powszechne wdrożenie standardu EMV pozwoli też na wprowadzenei wartości dodanej polegającej na realizacji koncepcji "jedna karta -jeden PIN". Tokeny Vasco DigiPass serii 800 to pierwsze dostępne na rynku tokeny sprzętowe przeznaczone do obsługi transkacji finansowych zgodne ze standardem EMV CAP (Chip Authentication Program). Tokeny DigiPass EMV to połączenie klasycznego tokena generującego hasła jednorazowe z czytnikiem SmartCard.

Digipass 800

Digipass Desk 800 to połączenie tokena z czytnikiem SmartCard. Urządzenie wyposażone jest w standardową klawiaturę z wyświetlaczem i czytnik SC. Digipass 800 przeznaczony jest głównie do zastosowań typu e-wallet/PKI.

 • Zgodny z normami ISO: 7816-x dla smartcard.
 • Obsługa trybu pracy smartcard: T0 i T1
 • Zgodność ze standardami DES i 3DES

Parametry techniczne tokena Desk 800:

 • LCD: 12 znaków, 2 linie: 1 x matryca 7x60 oraz 12 znaków segmentowych
 • Wbudowany zegar czasu rzeczywistego
 • Czas życia baterii: 5 lat
 • Rozmiary: 63x95x16 mm
 • Waga: 62 g

Digipass 810

Digipass 810 to połączenie tokena z czytnikiem SmartCard. Urządzenie wyposażone jest w standardową klawiaturę z wyświetlaczem i czytnik SC. Digipass 810 może być stosowany wszędzie tam gdzie rozważane jest połączenie klasycznej autentykacji tokenowej z autentykacją przy pomocy kart chipowych. Token 810 - mniejszy i lżejszy od tokena 800 przeznaczony jest na rynek konsumencki (e-bankowość), charakteryzuja go niewielkie wymiary i waga oraz b. niska cena przy pozostałych parametrach praktycznie identycznych z tokenem DP 800.

 • Zgodny z normami ISO: 7816-x dla smartcard.
 • Obsługa trybu pracy smartcard: T0 i T1
 • Zgodność ze standardami DES i 3DES


 

Systemy autoryzacji sprzętowej

Przeczytaj [pdf] jak funkcjonują: tokeny OTP, karty inteligentne, tokeny USB i inne sprzętowe rozwiązania uwierzytelniające. oraz w jaki sposób ich zastosowanie może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa systemów informatycznych.

 

Inne systemy autoryzacji:

Vasco oferuje systemy uwierzytelniania i autoryzacji. Inni nasi partnerzy oferujący podobne rozwiązania to:

Systemy wykorzystujące uwierzytelnienie OTP

Uwierzytelnienie OTP może być wykorzystane m.in. w systemach bezpieczeństwa oraz zdalnego dostępu takich jak np:

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl