Witamy w CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Systemy sieciowe LAN, WAN i Wi-Fi. Bezpieczeństwo aplikacji i danych. Autoryzacja 2FA. Zabezpieczenia aplikacji i systemow danych w chmurze. Tworzenie oprogramowanie na zamówienie.
16.06.2024

Check Point

Informacje o firmie i profilu działalności

Check Point Technologies to światowy lider w dziedzinie systemów cyber-bezpieczeństwa. Firma została założona w 1993 r. i posiada obecnie ponad 100 000 klientów na całym świecie; CheckPoint zatrudnia ok. 5000 (2019) pracowników w kilkudziesięciu biurach - w tym w Polsce. CheckPoint notowany jest na giełdzie NASDAQ (symbol CHKP). Centrale firmy znajdują się w Tel Aviv-ie (Izrael) oraz w San Carlos, California, USA.

Lider rynku

Jakość rozwiązań oraz poziom bezpieczeństwa potwierdza m.in. stała obecność w prawym górnym rogu kwadratu Gartnera, bardzo wysokie wyniki testów NSS LABS oraz przede wszystkim zaufanie ponad 100 000 przedsiębiorstw i milionów użytkowników na całym świecie. Producent uzyskał m.in. nastepujące pozycje w prestiżowych rankingach branżowych:

  • Status Lidera w rankingu firmy Gartner “Enterprise Network Firewall Magic Quadrant” (1999-2002, 2004-2018)
  • Status "A leader in the IDC MarketScape report for Mobile Threat Management" (2017-2019)
  • Status Lidera w rankingu "Forrester Wave" w kategorii "Endpoint Security Suites" (2018)
  • Status Lidera w rankingu firmy Gartner "Unified Threat Management (UTM) Magic Quadrant" (2010-2018)
  • Status Lidera w rankingu firmy Gartner "Mobile Data Protection Magic Quadrant" (2001-2015)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów "Next Generation Firewall" (NSS Labs 2011 - 2017)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów "Network Firewall" (NSS Labs 2011, 2013)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów IPS (NSS Labs 2011 - 2013)

Technologia

Rodzina produktów Check Point zawiera m.in. systemy firewall chroniące zarówno sieci komputerowe jak i pojedyńcze serwery; rozwiązania dla ochrony końcówek (endpoint) - w tym mobilnych oraz systemy bezpieczeństwa działające w środowisku chmurowym.

Oferta Check Point obejmuje systemy dla firm małych, średnich aż po rozwiązania korporacyjne oraz wyspecjalizowane produkty przeznaczone dla dostawców internetu (SP / ISP).

Rozwiązania Check Point to zarówno systemy programowe przeznaczone do instalacji na platformie systemowej lub wirtualnej jak i urządzenia typu appliance, tj. połączenie platformy softwarowej i sprzętowej w jednym produkcie.

Silną stroną produktów Check Point jest zarządzanie i raportowanie. Producent bazuje na w pełni zcentralizowanym modelu zarządzania, w którym z jednej konsoli można zarządzać całą instalacją obejmująca lokalne i zdalne moduły firewall (w oddziałach i biurach reginalnych) a także komputery desktop. Zarządzanie odbywa się przy pomocy modułu SmartCenter dostępnego z każdym pakietem firewall (prócz systemów SOHO). Wraz ze SmartCenter dostarczany jest moduł zcentralizowanego logowania.

Check Point oferuje też usługi, wśród których wyróżnić należy CES - Collaborative Enterprise Support, czyli kompleksową usługę serwisową dla oferowanego oprogramowania oraz ThreatPrevention - usługę subskrypcyjną przeznaczoną dla użytkowników systemów firewall polegająca na stałej, często codziennej aktualizacji oprogramowania i baz danych dotyczących najnowszych zagrożeń sieciowych.


 

Systemy firewall NG

W firmie CC Otwarte Systemy Komputerowe systemy firewall wdrażamy od 2001 r., od początku działalności oferujemy rozwiązania Check Point do ochrony sieci lokalnych, serwerów oraz centrów danych. Do dyspozycji naszych klientów są inżynierowie z certyfikatem CCSE, świadczący usługi: wdrożeniowe, wsparcia, szkoleniowe oraz projektowe.

Polecamy

Odwiedź nasz mini-portal poświęcony tematyce ochrony endpoint:

www.ochrona-endpoint.pl

CheckPoint Technologies oferuje systemy firewall nowej Generacji (Firewall NG). Inni nasi partnerzy oferujący rozwiązania o podobnej funkcjonalności to:

 

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl