CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

GPW: obsługa protokołu XDP i systemu NYSE/UTP

Implementacja biblioteki i klienta XDP dla nowego systemu transakcyjnego GPW

Firma CC Otwarte Systemy Komputerowe wykonała dla Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie implementację referencyjnej wersji biblioteki i klienta protokołów IAD oraz XDP. Za pośrednictwem obu protokołów Giełda dystrybuować będzie dane z nowego systemu transakcyjnego, który w najbliższym czasie zastąpi obecnie eksploatowany system WARSET. Implementacja wykonana przez CC dostępna będzie za darmo dla wszystkich zainteresowanych podmiotów, w tym domów maklerskich i dystrybutorów informacji.

Implementacja wykonana została w języku C/C++ z wykorzystaniem pakietu pthreads i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Implementacja realizuje obsługę zarówno podstawowego multicastowego strumienia danych XDP (strumienia głównego i backupowego) jak i protokoły retransmisji danych - "retransmit" i "refresh" zbudowane w oparciu o TCP/UDP oraz TCP. Implementacja przeznaczona jest jako wzorzec do dalszej integracji z systemami informatycznymi klientów Giełdy.

O CC:

Dostarczamy naszym klientom bezpieczne rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne. Usługi przez nas oferowane obejmują tworzenie oraz integrację systemów IT. wdrażamy systemy: bezpieczeństwa (firewall, content filter), infrastruktury (przełączniki, rutery), serwery poczty elektroniczneji, serwery aplikacji i bazodanowe.

Specjalizujemy się też w tworzeniu i integracji systemów bezpieczeństwa sieciowego, ze szczególnym uwzględnieniem systemów firewall/VPN oraz bezpieczeństwa danych (content scanning). Oferujemy rozwiązania dla szeregu branż, m.in.: bankowo-finansowej, telekomunikcji, dostawców internetu, samorządów i NGO oraz instytucji edukacyjnych.

Zasoby

CC - tworzenie i rozwój oprogramowania

Dostarczamy naszym klientom bezpieczne rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne. Usługi przez nas oferowane obejmują tworzenie oraz integrację aplikacji, wdrażanie systemów: bazodanowych, aplikacyjnych, serwerów poczty elektroniczneji i serwisów Webowych. Specjalizujemy się też w tworzeniu i integracji systemów bezpieczeństwa sieciowego, ze szczególnym uwzględnieniem audytów bezpieczeństwa i systemów ochrony danych (content scanning). Oferujemy rozwiązania dla szeregu branż, m.in.: bankowo-finansowej, telekomunikcji, dostawców internetu, samorządów i NGO oraz instytucji edukacyjnych.

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl