Witamy w CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Systemy sieciowe LAN, WAN i Wi-Fi. Bezpieczeństwo aplikacji i danych. Autoryzacja 2FA. Zabezpieczenia aplikacji i systemow danych w chmurze. Tworzenie oprogramowanie na zamówienie.
23.05.2022

 

SpamTitan - systemy antyspam i filtrujące pocztę elektroniczną

SpamTitan to oprogramowanie realizujące funkcje ochrony antyspamowej oraz antywirusowej dla poczty elektronicznej. SpamTitan funkcjonuje jako bramka protokołu pocztowego, może być zainstalowany jako tzw. "Virtual appliance" (w pakiecie z własnym systemem operacyjnym) lub na środowisku wirtualnym. SpamTitan charakteryzuje się:

 • Skanowaniem komunikacji wychodzącej i przychodzącej
 • Podwójnym silnikiem antywirusowym filtrującym treść pod kątem zagrożeń antywirusowych
 • Wielowarstwową analizą wykrywania spamu, dającą ponad 98% skuteczność wykrywania niechcianej korespondencji i mniejszym niż 0,03% odsetkiem tzw. false positive
 • Zaawansowanym mechanizmem filtrowania treści przesyłek e-mail, w tym wybiórczym blokowaniem załączników
 • Możliwością skonfigurowania polityki prywatności wiadomości e-mail
 • Prostym procesem instalacji i konfiguracji typu Plug&Play
 • Zarządzaniem zablokowanymi wiadomościami użytkownika z poziomu raportu kwarantanny
 • Administracją poprzez panel administracyjny WWW
 • Możliwością automatycznego generowania raportów
 • Automatycznymi aktualizacjami włączając w to update'y systemów antywirusowych, antyspamowych, nowe wersje oprogramowania i backup całego systemu
 • Weryfikacją użytkowników systemu na podstawie LDAP i dynamicznego adresowania plików

Podwójna ochrona antywirusowa - wraz z oprogramowaniem dostarczone są dwa silniki AV: ClamAV oraz Kaspersky. Każda wiadomość e-mail jest skanowana przez obydwa silniki co minimalizuje ryzyko niewykrycia mallware przez jeden pakiet ochrony.

Efektywny mechanizm ochrony antyspam - SpamTitan wykorzystuje kompleksowe podejście do analizy każdej wiadomości e-mail w oparciu o dane SPF nadawcy, weryfikację odbiorcy, SURBL, RBL, analizę typu Bayesian, analizę słów kluczowych, nagłówka i treści maili, jak również dostosowane algorytmy oceny. To wszystko sprawia, że weryfikacja maili pod kątem spam/nie spam jest bardzo efektywna.

Zarządzanie spamem z poziomu użytkownika - SpamTitan umożliwia zarządzanie spamem z poziomu użytkownika końcowego, w ten sposób, że użytkownicy mają pełną widoczność zablokowanych maili i jednocześnie mogą je przywrócić bez konieczności korzystania ze wsparcia technicznego.

Reguły filtracji dla domen i użytkowników - Wszystkie polityki i reguły można ustawiać zarówno na poziomie domeny, jak i użytkownika, zaś SpamTitan może być skonfigurowany do akceptowania maili o nielimitowanej ilości domen, które mogą być przekierowane do nieograniczonej ilości serwerów. Białe i czarne listy mogę być skonfigurowane zarówno na poziomie użytkownika jak i domeny, co umożliwia filtrowanie ruchu na poziomie zarówno poszczególnych adresów e-mail jak i całej domeny

Wydajnosći i bezpieczeństwo - serwery SpamTitan moga pracować w konfiguracji klastrowej, lokalnej lub rozproszonej geograficznie.

Panel administracyjny dostępny przez WWW - Wszystkie funkcje są dostępne za pomocą intuicyjnego interfejsu z dostępem przez stronę WWW. Pozwala to na kontrolowany dostęp z sieci i likwiduje potrzebę posiadania dodatkowej platformy do zarządzania. Mogą być wprowadzone ograniczenia co do tego kto i kiedy ma dostęp do interfejsu.

Virtual appliance, środowisko wirtualne lub chmura - SpamTitan dostępny jest w postaci obrazu ISO do samodzielnej instalacji wraz z systemem operacyjnym. Alternatywnie może być zainstalowany no platformie wirtualnej, wspierane są następujące: VMWare, XEN, HyperV. SpamTitan może być też udostępniony w postaic usług chmurowych.

SpamTitan (i WebTitan) rozwijane są przez firmę "Copperfasten", SpamTitan dostepny jest na rynkuod 2006 r. Obecnie SpamTitan wykorzystywany jestw przeszło 100 krajach w skali od SMB, po duże korporacje oraz dostawców usług internetowych.

product logos

Podobne systemy w naszej ofercie

SpamTitan oferuje systemy filtracji poczty i ochrony antyspam. Inni nasi partnerzy oferujący podobne rozwiązania to:

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl