CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Ruckus Networks (Commscope)- sieci WiFi i przewodowe

 

Ruckus Wireless doceniony w testach w akademickiej sieci eduroam

Ruckus Wireless jest dostawcą wysokowydajnych systemów bezprzewodowych zgodnych z 802.11 a/b/g/n, charakteryzujących się wyjątkowo dobrym wykorzystaniem dostępnego pasma radiowego przez zastosowanie elektronicznie sterowanych dynamicznych anten. Sieć eduroam (wchodząca w skład konsorcjum PIONIER) jest inicjatywą stowarzyszenia akademickich sieci komputerowych.

Pracownicy jednostek badawczo-naukowych i studenci posiadający konto w eduroam mogą korzystać z dostępu do internetu we wszystkich jednostkach, które są w eduroam towarzyszone. Informacje o testach i konfiguracji dostępne są na stronie "eduroam w Polsce". Testy zostały przeprowadzone na UMK w Toruniu.

O eduroam

Usługa eduroam jest skierowana do społeczności akademickiej na całym świecie. Obejmuje swoim zasięgiem między innymi 32 kraje Europy, 6 krajów Azjatyckich leżących nad Pacyfikiem. Jej głównym celem jest zapewnienie społeczności akademickiej szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu bez konieczności kontaktowania się z lokalnym administratorem. Uwierzytelnianie stosowane w eduroam umożliwia zabezpieczenie przed dostępem nieupoważnionych osób oraz w przypadku ewentualnych nadużyć umożliwia identyfikację konkretnego użytkownika.

W Polsce z eduroam korzysta obecnie kilkanaście uczelni wyższych, użytkowników sieci PIONIER. Prace nad wprowadzeniem eduroam jako pełnej usługi sieci PIONIER obejmują również rozpoznanie dostępnego sprzętu WiFi i przeprowadzenie testów kompatybilności z założeniami eduroam.

Więcej informacji o rozwiązaniach Wi-Fi

 

Podobne systemy w naszej ofercie

Ruckus Wireless oferuje zaawansowane bezprzewodowe systemy WLAN. Inni nasi partnerzy oferujący podobne rozwiązania to:

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl