Witamy w CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Systemy sieciowe LAN, WAN i Wi-Fi. Bezpieczeństwo aplikacji i danych. Autoryzacja 2FA. Zabezpieczenia aplikacji i systemow danych w chmurze. Tworzenie oprogramowanie na zamówienie.
27.05.2024

 

Mist Systems - inteligentne rozwiązania WLAN

O firmie

Firma Mist Systems Inc. powstała w 2014 r. Centrala firmy znajduje się w Cupertino w Kaliforni, firma została założona przez weteranów branży WLAN i została wielokrotnie wsparta inwestycjami funduszy technologicznych. W 2019 r. Mist system została przejęta przez Juniper Networks i obecnie funkcjonuje jako niezależna jednostka biznesowa. Dzięki temu produkty Mist objęte są pełnym wsparciem technicznym i logistycznym jakie oferuje korporacja Juniper Networks.

Rozwiązania

Znaczenie technologii bezprzewodowych w przedsiębiorstwach stale rośnie, jednocześnie jednak sieci te często okazują się zawodne i trudne w zarządzaniu. Mist Systems jako pierwszy producent zaoferował bezprzewodową sieć (WLAN) opartą na sztucznej inteligencji, która zrewolucjonizuje sieci klasy enterprise. Wykorzystująca analitykę i automatyzacje, Platforma Mist AI umożliwia maksymalizację produktywności działu IT i zapewnia bezawaryjną pracę użytkownikom korzystającym z sieci.

Punkty dostępowe - w większości punktów dostępowych producenta zastosowano dodatkowe trzecie radio, które służy do monitorowania pełnego spektrum sieci i zasila informacją diagnostyczną sztuczną inteligencję pracującą w chmurze umożliwiając wgląd na całość sieci i łatwiejsze wykrywanie potencjalnych problemów. W portfolio producenta znajdują się urządzenia zarówno 802.11ac (WIFI5) jak i 802.11ax (WIFI6), z wbudowanymi oraz zewnętrznymi antenami, a także do zastosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Oferowane są też urządzenia posiadające wbudowane radio vBLE oraz IoT.

Mist Cloud - platforma pracująca w chmurze publicznej, oparta o architekturę mikrousług, która zapewnia bezprzewodowym sieciom MIST niezawodność i przewidywalność działania. Czasochłonne ręczne zadania wykonywane przez administratorów zostały zastąpione proaktywną automatyzacją i funkcjami samonaprawiania opartymi na sztucznej inteligencji, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Mist łączy również sieci Wi-Fi klasy Enterprise z Bluetooth LE i IoT dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą zwiększyć wartość swoich sieci bezprzewodowych poprzez spersonalizowane usługi lokalizacyjne, takie jak: nawigacja wewnątrzbudynkowa, powiadomienia na podstawie lokalizacji czy lokalizowanie zasobów. Dzięki opatentowanej technologii wirtualnego BLE (vBLE) nie trzeba wykorzystywać dodatkowych urządzeń (beacon) ani wykonywać kalibracji.

Przeczytaj na naszym portali wifi.com.pl w jaki sposób technologie Big Data oraz AI wspomagają zarządzanie sieciami Wi-Fi.


Rysunek ilustruje panel sterowania i analityki Mist.

Więcej informacji o rozwiązaniach Wi-Fi

 

Podobne systemy w naszej ofercie

Mist systemsoferuje zaawansowane bezprzewodowe systemy WLAN. Inni nasi partnerzy oferujący podobne rozwiązania to:

 

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl