CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

SafeNet - Szyfratory, produkty HSM i PKI (FIPS)

eToken - warianty

eToken firmy SafeNet jest małym urządzeniem podłączanym do standardowego portu USB, przeznaczonym do realizacji szeroko rozumianych procesów autoryzacyjnych. Zadaniem eToken jest upewnienie się, że tylko właściwy użytkownik będzie miał dostęp do określonego komputera lub zasobów sieciowych.

W zależności od wersji eToken zapewnia:

  • Bezpieczny mechanizm utrzymywania certyfikatów i innych poufnych danych
  • Podpisy cyfrowe
  • Bezpieczną składnicę haseł
  • Możliwość generowania haseł jednorazowych (OTP) na wbudowanym mini-wyświetlaczu LCD
  • Pamięć flash o pojemności od 2 GB do 16 GB oraz mechanizm generowania haseł jednorazowych (wyświetlacz LCD) - tylko w wersjach odpowiednio: "Flash" i "OTP"
  • Identyfikację bezprzewodową: RFID, HID i inne
  • Funkcjonalność tokena USB w formacie karty chipowej

 
 

 
 

eToken PRO / eTokenPro Anywhere / etoken 5100 i eToken 5200

eToken PRO w formacie klucza USB nie wymaga żadnych dodatkowych czytników. Oferuje silne dwuskładnikowe uwierzytelnianie w korzystnej cenie, zapewnia wsparcie dla technologii PKI poprzez wbudowane operacje na 1024 i 2048-bitowych kluczach RSA. EToken "anywhere" (eToken 5200) posiada funkcję plug&play dzięki której jest on całkowicie autonomiczny - przed jego wykorzystaniem nie jest potrzebna instalacja sterowników oraz certyfikatów. Wariant o nazwie "eToken Pro (anywhere)" odpowiada oryginalnym tokenom firmy Aladdin w półprzexroczystej obudowie, eToken 5100/5200 posiadają nową opracowaną przez SafeNet obudowę, nie różnią się jednak pod względem funkcjonalnym od tokenów "Pro".

 
 

 
 

eToken NG-OTP

eToken NG-OTP to połączenie klucza USB oraz uwierzytelniania z wykorzystaniem haseł jednorazowych (OTP). Urządzenie to umożliwia bezpieczny dostęp do sieci oraz aplikacji, zarówno jako token wkładany do portu USB lub z wykorzystaniem hasła jednorazowego bez konieczności fizycznego podłączania tokenu.

 
 

 
 

eToken NG-FLASH

eToken NG-FLASH łączy funkcjonalność dwuskładnikowego uwierzytelniania eToken PRO z pamięcią Flash do przechowywania danych. Dostepne są warianty z 2, 4, 8 i 16 GB pamięci flash.

 
 

 
 

eToken PRO Smartcard / eToken 4100

eToken Pro Smartcard oferuje dokładnie tą samą funkcjonalność co eToken Pro USB, dostępną w formacie tradycyjnej karty kredytowej. eToken Smartcard współpracuje ze standardowymi czytnikami kart inteligentnych.

 
 

 
 

eToken PASS

eToken PASS generuje hasło jednorazowe, w przeciwieństwie do eToken NG-OTP nie posiada interfejsu USB, co skutkuje niższą ceną i mniejszymi rozmairami.

 
 

 
 

Dostęp Zbliżeniowy

eToken pozwala połączyć wizualną identyfikację użytkownika, dostęp fizyczny oraz dostęp do zasobów sieci w jednym urządzeniu. Dostęp zbliżeniowy może być integrowany z urządzeniami w formacie Smartcard oraz USB.

Techniki autoryzacji sprzętowej

Przeczytaj [pdf] jak funkcjonują i w jaki sposób zastosowanie: tokenów OTP, kart inteligentnych, tokenów USB i innych sprzętowych rozwiązań uwierzytelniajacych może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa systemów informatycznych.

 

Inne systemy autoryzacji:

SafeNet oferuje systemy uwierzytelniania i autoryzacji. Inni nasi partnerzy oferujący podobne rozwiązania to:

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl