CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

SafeNet - Szyfratory, produkty HSM i PKI (FIPS)

eTtoken

eToken firmy SafeNet jest małym urządzeniem podłączanym do standardowego portu USB, przeznaczonym do realizacji szeroko rozumianych procesów autoryzacyjnych. Zadaniem eToken jest upewnienie się, że tylko właściwy użytkownik będzie miał dostęp do określonego komputera lub zasobów sieciowych. Stanowi on bezpieczny kontener dla informacji cyfrowej, który używany jest gdziekolwiek kiedy istnieje potrzeba odwołania się do hasła, podpisu cyfrowego lub tokenu. Produkt - opracowany na bazie najnowszych technologii - oferuje użytkownikom szereg mechanizmów bezpiecznego dostępu do sieci lokalnej i zasobów Internetu.

eToken dostarcza:

 • Mocną autoryzację
 • Bezpieczny mechanizm utrzymywania certyfikatów i innych poufnych danych
 • Podpisy cyfrowe
 • Obsługę wielu jednocześnie pracujących aplikacji
 • Bezpieczną składnicę haseł
 • Opcjonalnie: dodatkową pamięć flash o pojemności 2, 4, 8 lub 16 GB oraz mechanizm generowania haseł jednorazowych (wyświetlacz LCD) - tylko w wersjach odpowiednio: "Flash" i "OTP"
 • Opcjonalnie: moduł identyfikacji bezprzewodową: RFID, HID i inne
 • eToken realizuje sprzętowo następujące algorytmy kryptograficzne: RSA z kluczami 1024 i 2048 bit, DES, 3DES oraz SHA1
 • eToken posiada certyfikacje: FIPS-2 L 2&3, Common Criteria EAL4 oraz EAL5 i oraz Common Criteria EAL4+

Możliwości wykorzystania eToken

 • Logowanie do systemu Windows - zarówno w obrębie domeny AD jak i do indywidualnych stanowisk
 • autoryzacja użytkownika w kliencie VPN np. firm: CISCO, CheckPoint, Juniper, Microsoft, i inne
 • Szyfrowanie i podpisywanie poczty elektronicznej
 • Autoryzacja w serwisach WWW
 • autoryzacja użytkownika w ramach dowolnych aplikacji - poprzez mechanizm certyfikatów i Microsoft CAPI
 • Bezpieczna składnica haseł do aplikacji Web-owych
 • Funkcjonalność SSO (Single Sign-On) - kompleksowo rozwiązana autoryzacja do wszystkich systemów przedsiębiorstwa
 • Możliwość zastosowania zarówno w niewielkich instalacjach, jak i przy wykorzystaniu oprogramowania SAM - SafeNet Authentication Manager (dawniej TMS - Token Management System) w dużych i złożonych strukturach PKI

Dlaczego eToken?

Mocna autoryzacja: eToken oferuje mocną, dwu-składnikową autoryzację dzięki jednoczesnemu używaniu haseł i personalizowanych tokenów sprzętowych.

Naprawdę bezpieczne: Używanie kluczy sprzętowych dostarcza dużo wyższy stopień bezpieczeństwa niż typowo programowe rozwiązania. Poufne dane identyfikacyjne nie są narażone, poddane ryzyku utraty lub kompromitacji, ponieważ przechowywane są w bezpiecznym pojemniku. Dowolne dokumenty mogą być podpisywane cyfrowo i zabezpieczane przez eToken.

Prostota użycia: eToken nie potrzebuje żadnego dodatkowego sprzętu. Użytkownik po prostu wkłada swój eToken w port USB stacji roboczej, komputera przenośnego, klawiatury lub monitora i wystukuje swoje hasło.

Przenośność: eToken jest zgodny z systemami Microsoft Windows, w tym z systemem Vista. Funkcjonalność PKI jest też dostępna na platformie Linux.

Niski koszt: eToken jest tańszym rozwiązaniem niż jakikolwiek inny sprzętowy system bezpieczeństwa.

Wygoda: eToken jest wielkości typowego klucza zamka patentowego. Może być przenoszony razem z kluczami na jednym oczku. Tokeny Flash w wygodny sposób łączą też zasadnicze funkcje tokena z typową funkcjonalnością pamięci Flash-Disk o pojemności do 1 GB

Łatwa integracja: Aladdin oferuje eToken SDK, który umożliwia szybką i prostą integrację z własnymi aplikacjami. eToken współpracuje także poprzez standardowe interfejsy z dużą liczbą produktów innych producentów.

eToken Enterprise: Jest zestawem gotowych do użycia aplikacji umożliwiającym natychmiastową integrację eToken z typowymi zastosowaniami takimi jak: systemy PKI, poczta elektroniczna, systemy dostępowe, itp.

Uniwersalność: eToken może być użyty z wieloma różnymi aplikacjami w tym samym czasie, ponieważ może przechowywać wiele różnych kluczy prywatnych i podpisów cyfrowych.

Estetyka: eToken dostępny jest w wielu kolorach i może zostać graficznie dostosowany do indywidualnych wymagań.

Integracja w przedsiębiorstwie: dla eToken dostępne są opcje identyfikacji zbliżeniowej takie jak RFID i HID.

Techniki autoryzacji sprzętowej

Przeczytaj [pdf] jak funkcjonują i w jaki sposób zastosowanie: tokenów OTP, kart inteligentnych, tokenów USB i innych sprzętowych rozwiązań uwierzytelniajacych może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa systemów informatycznych.

 

Inne systemy autoryzacji:

SafeNet oferuje systemy uwierzytelniania i autoryzacji. Inni nasi partnerzy oferujący podobne rozwiązania to:

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl