CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Palo Alto Networks - systemy NGFW, bezpieczeństwo endpoint, bezpieczeństwo chmury

Palo Alto Networks Prisma Cloud

Prisma Cloud obejmuje rozwiązania bezpieczeństwa dla chmury publicznej: AWS, Azure i Google Cloud. Bazą systemów Prisma są chmurowe - wirtualne firewall-e o funkcjonalności zgodnej z systemami NGFW tego producenta instalowanymi w modelu "on prem". Jednocześnie, podobnie jak środowisko chmurowe zapewnia naszym aplikacjom duże większe możliwości skalowania, dostępności i rozbudowy, tak i firewall-e chmurowe oferują takie same - zwiększone możliwości. :

Wdrażając aplikacje chmurowe nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo takiego środowiska spoczywa zarówno na włascicielu chmury jak i na jej użytkowniku. Dostawca usług zapewnia bezpieczeństwo infrastruktury, tj. sieci, serwera sprzętowego, pozostałej infrastruktury, zaś użytkownik chmury działającej w modelu Platform as a Service (PaaS) odpowiada za: system operacyjny, kontrolę dostępu, dane, kod źródłowy, treści prezentowane klientom, itd. Podczas migracji aplikacji do chmury często w zakresie bezpieczeństwa polega się na tradycyjnych zabezpieczeniach zainstalowanych w DataCenter i na styku z siecią publiczną. Nie jest to jednak rozwiązanie w pełni bezpieczne i optymalne. Firewall-e chmurowe wdrożone są w bezpośrednim sąsiedztwie zabezpieczanych aplikacji, dzieki temu polityka bezpieczeństwa może być dużo bardziej precyzyjna, a zabezpieczenie pełniejsze. Zabezpieczenia chmurowe redukują też zapotrzebowanie na pasmo, pozwalaja na realizację mikrosegmentacji oraz zabezpieczenie przed atakami DoS.

Rodzina Produktów PRISMA

  • Dla chmury AWS: Pełna ochrona środowisk w chmurze Amazon obejmuje: EC2, ECS i Lambda functions. Integracja z AWS CodePipeline i AWS ECR.
  • Dla chmury Microsoft Azure: Pełna ochrona i integracja z Azure DevOps i Azure Container Registry, AKS, Azure Container Registry (ACR) i Azure Functions. Prisma obejmuje też rozwiązania bezpieczeństwa dla Office 365.
  • Dla chmury Google: Obsługa GCP, integracja usług bezpieczeństwa z Google Cloud Build i Google Container Registry. Zgodność z Anthos, Google Kubernetes Engine (GKE) i Google Cloud Run
  • Rozwiązania dla aplikacji kontenerowych: wraz z przejęciem w 2019 firmy Twistlock Palo Alto Networks oferuje kompleksowe rozwiązania dla srodowisk kontenerowych takich jak np. Google Kubernetes Engine.


 

Systemy firewall NG

Palo Alto Networks to:

  • Dziewięciokrotny lider w rankingu Gartnera (Magic Quadrant) w kategorii "Network Firewalls" (2021).
  • Lider rankingu Forrester Wave™: Enterprise Firewalls w 2020 r.
  • Wykazuje najwyższą efektywność bezpieczeństwa w raporcie NSS Labs "NGFW Test Report", ze 100% skutecznością blokady mallware-u (2019).

Więcej informacji

Palo Alto Networks oferuje systemy firewall nowej Generacji (Firewall NG). Inni nasi partnerzy oferujący rozwiązania o podobnej funkcjonalności to:

 

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl