Witamy w CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Systemy sieciowe LAN, WAN i Wi-Fi. Bezpieczeństwo aplikacji i danych. Autoryzacja 2FA. Zabezpieczenia aplikacji i systemow danych w chmurze. Tworzenie oprogramowanie na zamówienie.
23.02.2019


Check Point

Informacje o firmie i profilu działalności

Check Point Technologies to światowy lider w dziedzinie systemów bezpieczeństwa sieciowego. firma została założona w 1993 r. i posiada obecnie ponad 100 000 klientów na całym świecie; CheckPoint zatrudnia ok. 2900 (2015) pracowników w kilkudziesięciu biurach - w tym w Polsce. CheckPoint notowany jest na giełdzie NASDAQ (symbol CHKP).

Lider rynku

  • "Enterprise Network Firewall Magic Quadrant": kwadrat Gartnera - 1999-2002, 2004-2013
  • "Mobile Data Protection Magic Quadrant": kwadrat Gartnera - (2001-2013)
  • "Unified Threat Management (UTM) Magic Quadrant": kwadrat Gartnera - 2010-2013
  • Lider pod względem udziału w rynku systemów Firewall i UTM - wg. obrotu - "IDC Q3 2013 Security Appliance Tracker"
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów "Next Generation Firewall" (NSS Labs 2011 - 2012)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów "Network Firewall" (NSS Labs 2011, 2013)
  • Status NSS Labs "Recommend" dla systemów IPS (NSS Labs 2011 - 2013)

Technologia

Rodzina produktów Check Point zawiera m.in. systemy firewall chroniące zarówno sieci komputerowe jak i pojedyńcze serwery; rozwiązania dla ochrony końcówek (endpoint) - w tym mobilnych oraz systemy bezpieczeństwa działające w środowisku chmurowym.

Oferta Check Point obejmuje systemy dla firm małych, średnich aż po rozwiązania korporacyjne oraz wyspecjalizowane produkty przeznaczone dla dostawców internetu (SP / ISP).

Rozwiązania Check Point to zarówno systemy programowe przeznaczone do instalacji na platformie systemowej lub wirtualnej jak i urządzenia typu appliance, tj. połączenie platformy softwarowej i sprzętowej w jednym produkcie.

W ofercie Check Point znajdują się też rozwiązania dla użytkowników końcowych z zakresu "Endpoint Security" oraz "Data security", tj. rozwiązania typu osobistego firewalla połączonego z klientem VPN - Integrity oraz oprogramowanie służace do szyfrowania zabezpieczania danych na komputerach desktop i notbookach.

Silną stroną produktów Check Point jest zarządzanie i raportowanie. Producent bazuje na w pełni zcentralizowanym modelu zarządzania, w którym z jednej konsoli można zarządzać całą instalacją obejmująca lokalne i zdalne moduły firewall (w oddziałach i biurach reginalnych) a także komputery desktop. Zarządzanie odbywa się przy pomocy modułu SmartCenter dostępnego z każdym pakietem firewall (prócz systemów SOHO). Wraz ze SmartCenter dostarczany jest moduł zcentralizowanego logowania. Bardziej złożone analizy zdarzeń zachodzących w systemach bezpieczeństwa wykonywac można przy pomocy oprogramowania "Smart View Monitor".

Check Point oferuje też usługi, wśród których wyróżnić należy CES - Collaborative Enterprise Support, czyli kompleksową usługę serwisową dla oferowanego oprogramowania oraz ThreatPrevention - usługę subskrypcyjną przeznaczoną dla użytkowników systemów firewall polegająca na stałej, często codziennej aktualizacji oprogramowania i baz danych dotyczących najnowszych zagrożeń sieciowych.

Systemy firewall NG

W firmie CC Otwarte Systemy Komputerowe systemy firewall wdrażamy od 2001 r., od początku działalności oferujemy rozwiązania CheckPoint do ochrony sieci lokalnych, serwerów oraz centrów danych. Do dyspozycji naszych klientów jest 7 inżynierów z certyfikatem CCSE, świadczących usługi: wdrożeniowe, wsparcia, szkoleniowe oraz projektowe.

Więcej informacji

CheckPoint Technologies feruje systemy firewall nowej Generacji (Firewall NG). Inni nasi partnerzy oferujący rozwiązania o podobnej funkcjonalności to:

 

 

Kontakt handlowy

Telefon: (+48) 226466873; (+48) 2260603780

e-mail: sales  @ cc com pl